Hennessy X.O Koniak 70 cl

2099000080103

3245990001218

Nowy produkt

653,39 zł / 700ml

933,41 zł / l
Dostępne: 1 Produkt

- +

 
Więcej informacji
Wyprodukowane i butelkowane przez:
JAs HENNESSY & Co Cognac
1 Rue de la Richonne
16101 Cognac
Francja
Hennessy X.O (extra old), stworzony w 1870 r. przez Maurice'a Hennessy specjalnie na użytek rodziny i przyjaciół, to pierwszy w historii koniak kategorii X.O. Spotkał się z tak wielkim uznaniem, że zdecydowano o wprowadzeniu go do sprzedaży a wkrótce stał się ikoną marki Hennessy, sławnym i cenionym klasykiem wśród koniaków. Cechuje go bogactwo smaku i bukietu, z dominantą dębu i czarnego pieprzu oraz nutami dymnymi zrównoważonymi słodyczą dojrzałych owoców. Wyrafinowana kompozycja 100 eaux-de-vie* dojrzewających nawet 30 lat.
Najlepiej smakuje w formie czystej lub z kostką lodu, w towarzystwie markowego cygara lub szlachetnej gorzkiej czekolady.

* Eaux-de-vie - tradycyjna francuska nazwa szlachetnych destylatów z wina, z których master blender komponuje koniak. Tworzy się je przez dwukrotną destylację win z winogron Ugni Blanc a następnie wieloletnie dojrzewanie w dębowych beczkach.
Spożywanie alkoholu szkodzi zdrowiu.
Brandy
 
Pozostałe informacje
Wymiar liczbowy: 70
Alkohol wg objętości: 40
Wskazówki dotyczące degustacji: Cechuje go bogactwo smaku i bukietu, z dominantą dębu i czarnego pieprzu oraz nutami dymnymi zrównoważonymi słodyczą dojrzałych owoców.
Propozycja podania: Najlepiej smakuje w formie czystej lub z kostką lodu, w towarzystwie markowego cygara lub szlachetnej gorzkiej czekolady.
Tekst dowolny o pochodzeniu: Francja
Rozmiar opakowania: 70
Jednostka (tekst opisowy): cl

Menu